Enza, Enza Mobilya, Yataş Mobilya, Yataş

Ufak Evler İçin Yer Kazandıran Dekorasyon Önerileri

Son zamanarda birçoğumuz yeterince alana sahip olmadığımızı düşündüğümüz küçük apartman dairelerinde yaşıyoruz. Evinizin küçük olmasının beğendiğimiz bir dekorasyon ürününü almamıza çoğu zaman engel olduğunu ve daha büyük bir eve ihtiyacınız olduğumuzu sıklıkla düşünürüz. Ancak yapacağınız küçük değişiklikleri anlatacağımız bu yazımızda anlatacağımız ufak evler için yer kazandıran dekorasyon önerilerimiz ile evlerinizi çok daha pratik ve yaşanabilir bir hale getirebilirsiniz.

modern ufak ev dekor

modern ufak ev dekor

2016 Dekorasyon Önerileri

Ufak evler için yer kazandıran dekorasyon önerileri dediğimizde ilk aklımıza gelen boş alanların ve köşelerin değerlendirmesi olmalıdır. Bu alanların neresi olduğunu anlamak için öncelikle evinizde küçük bir tur atmanız ve bu alanları belirlemeniz gerekiyor. Ufak evinize yeni taşınıyorsanız öncelikle bazalı bir yatak ve koltuk almanızda fayda var. Böylece battaniye, havlu gibi bir çok eşyanızı koyabileceğiniz bir alana sahip olmanızın yanında bu alanlar özellikle çocuklu aileler için çocuklarınızın kutu oyunlarının ve diğer oyuncaklarının koyabileceğiniz cankurtaran alanlara dönüşmektedirler. Köşe alanlarınızı değerlendirmek içinse yapacağınız en basit şey komodinlerinizi hatta yatağınızı bu alanlara köşeli koymak olacaktır. Böylece odalarınızın ve salonunuzun daha büyük görülmesini sağlayabilirsiniz.

2016 Dekorasyon Modelleri

Dekorasyon ürünlerini doğru kullanarak evinize hacim kazandırmanız oldukça kolay yöntemlerden bir diğeridir. Ufak evler için yer kazandıran dekorasyon önerilerinden bir tanesi de duvarların doğru kullanılmasıdır. Örneğin duvara monte edebileceğiniz raflar yatak ucunuza koyacağınız bir komodininyerini alabilir ve komodin için yeriniz yoksa size ideal bir alan sağlayabilir. Eve girişinizde sizi karşılayacak bir duvar aynası ise girişe hacim sağlayacaktır. Kitap raflarınız içinde duvarlarınızı yapı marketlerden alacağınız akıllı raf sistemleri için kullanabilirsiniz. Artık yapı marketlerde hem alan kazandıran hem de göz zevkimize uyan renkli raflar bulmak oldukça kolay. Elbette fazla renk evin daha da dar gözükmesine yol açacağından mümkün olduğunca pastel tonlarını seçmekte fayda var.

Yer Kazandıran Dekorasyon Önerileri

Ufak apartmanınız dediğimizde mutfaklarımızın da oldukça ufak olduğu gerçeği ile karşı karşıya kalırız. Yemek yapmanın hatta iki kişinin aynı anda bulunmasının oldukça zor olduğu mutfaklarımızda ufak evler için yer kazandıran dekorasyon önerilerimizin başında öncelikle evin her alanında olduğu gibi derli toplu bir düzen kurmamız çok önemlidir.Dağınıklık ve gereksiz eşyalar çalışma alanınızı kısıtlayacağı gibi evinizin daha da küçük gözükmesine sebep olmaktadır. Buzdolabının kapağını kullanabileceğiniz baharatlıklar, dolap altlarına monte edebileceğiniz askı sistemleri ve kullanacağınız kadar eşya ile yetinmek oldukça akıllı çözümlerdir. Küçücük mutfağınızda ikinci bir tabak takımına çoğu zaman gerek yoktur ya da birbirinden ayrı fonksiyonları olan küçük ev aletlerinin yerine birçok fonksiyonu bir arada yapan mutfak aletleri oldukça kullanışlıdır. Banyonuzda mutfağınız gibi ne kadar düzenli ise o kadar sizi ferahlatacaktır. Tuvaletin üzerine yaptıracağınız bir dolap dağınıklığın ortadan kalmasına yardımcı olacağı gibi birçok makyaj ve kişisel bakım ürünlerini saklayabileceğiniz bir alana sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Yine teneke ya da tahta saklama kutuları banyoda ki dağınıklığı azaltmanızda oldukça faydalı ürünlerdir.

RESİMLERİ BÜYÜK GÖRMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan 2016 Çiçekli Modern Tablo Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Çiçekli Modern Tablo Modelleri, 2016 Dekorasyon Modelleri ve 2016 Enza Mobilya Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konular

2017 Dekorasyon Modelleri Ve Fiyatları

2017 Dekorasyon Modelleri Ve Fiyatları

Dekorasyon dendiğinde neredeyse hepimizin aklına basit bir tasarım gelir. Halbuki küçük bir renk değişikliği bile...

2016 Bahçe Mobilya Modelleri

2016 Bahçe Mobilya Modelleri

Evin keyif çatmalık, kafa dinlemelik, eğlenceli, misafirlerin yazın rahatlıkla ağırlandığı bölümü bahçeler, teraslar ve balkonları...

2016 Kitaplık Modelleri

2016 Kitaplık Modelleri

Kitaplıklar; özellikle sürekli kitap okuyan, kitaplarla arasını oldukça iyi tutan insanlar için özenle seçilirler. Sadece...

2016 Kapı Modelleri

2016 Kapı Modelleri

Kapıların ev dekorasyonuna uygun şekilde tamamlanması gerekir. Halı, perdeler ve duvar rengiyle direkt ilişkilidir. 2016...

2016 Çiçekli Modern Tablo Modelleri

2016 Çiçekli Modern Tablo Modelleri

Evinize farklı bir şıklık katmak istiyorsanız duvarlarınızı konuştursak işte sizlerde işe başlayabilirsiniz. Evet duvarlarınızı konuşturmak ile...

Yataş Mobilya Enza Mobilya Enza Mobilya Enza Mobilya Modelleri Sitemiz kurum yada kuruluş değildir fakat sadece mobilya tanıtımlarına yer veren blog sitedir. Kesinlikle marka satış sitesi değildir. Bunlara nazaran hak talebi sorunlarınız dahilinde makaleyazkazan@gmail.com adresine mail gönderebilir ve 3 iş gününde geri dönüş alabilirsiniz.

Yukarı