Enza, Enza Mobilya, Yataş Mobilya, Yataş

Renkli Yemek Odası İçin Dekorasyon İpuçları

Evimizin en önemli bölümünden biri olan yemek odası ailemizle ve sevdiklerimizle bir araya geldiğimiz neşeli bir mekandır. Evimiz için bu kadar özel olan bu mekanı canlandırmak ve hak ettiği gösterişi sağlamak adına bizlerde elimizden geleni yapıyoruz. Renkli yemek odası dekorasyonları içerisinde birçok konu barındırır. Öncelikle evimizin genişliği çok önemlidir. Geniş olmayan evlerde yemek masası küçük olmalıdır. Masalar mümkünse açılabilir masalardan olmalıdır. Açık renkli olması alanı daha ferah gösterir. Aksesuar seçiminde aynalardan faydalanılmalıdır bu seçim odanızı hem aydınlık hem de romantik gösterecektir. Tabureler masa altına yerleşecek şekilde olursa ayrıca yerden tasarruf sağlanır. Bir diğer önemli husus ta yemek masasında kaç kişinin yemek yiyeceğimizdir. Eğer evinize sık sık misafir alan biriyseniz daha büyük masaya, az kişiyseniz daha küçük masaya ihtiyacınız olacaktır. Dikdörtgen bir odaya sahipseniz oval, kare bir odaya sahipseniz yuvarlak masalar şık görünecektir. Yemek masamızın yeri önemlidir. Sandalyeler rahat hareket etmeli. Ayrıca televizyon varsa görüş açısı dikkate alınmalıdır. Mutfağa yakın olursa yemek masası servis açısından kolaylık sağlayacaktır.

renkli yemek odası 2016

renkli yemek odası 2016

Hayatımızdaki Renkler

Hayatımıza anlam katan renklere gelelim şimdi.  Eşyalarınız ister klasik olsun ister modern renk oldukça önemlidir. Beyaz renk ferahlıktır. Turuncu, kırmızı ve yeşil iştah açıcı renklerdir ve yemek odalarında kullanımı tavsiye edilir. Mavi renk sonsuzluğu anımsatır ve huzur verir. Mor ve pembe de romantik renklerdir ve birbirine çok yakışır.  Bu renklerin pastel tonları rahatlatıcı etki yaratır. Parlak renkler veya neon renkler aksesuarlarda kullanılarak odaya farklı bir tarz ve renk katılabilir. Yemek odası takımının neon renklerinden oluşması gözü yorar. Renkli Yemek Odası İçin Dekorasyon İpuçları için tercihiniz ise beyaz zemin üzerine isteğiniz rengi kullanarak yemek odanıza renk katmanız mümkün fakat zemin dediğimiz şey halı ve duvar rengidir. Halı ve duvar boyasını veya kağıdını açık renkli seçerek masa örtüsünü, sandalye döşemesini, perdeyi, avizeyi ve kullanılan aksesuarları renkli seçebiliriz.

Renkli Yemek Odası Dekorasyonları İçin Aksesuarlar

Birde duvar rengi olarak kullandığınız renk açık ise yemek takımınız ve onu tamamlayan aksesuarlarınız koyu renkte olmalıdır. Ya da duvar kağıdı koyu renkli ise yemek takımı açık renkli olmalıdır. Yemek masası tarzınızı seçip hayalinize göre döşeye bilirsiniz. Eğer hayaliniz yazlık evin yemek takımı ise mavi, beyaz ve ahşaptan oluşan bir takım oluşturmalısınız. Renkli yemek odası dekorasyonları için son derece önemli olan birde aksesuarlarımız vardır. Evimize hem renk hem de fark katan aksesuarların seçimi evinizin klasik veya modern olmasına göre değişir. Yemek masalarının aydınlık olması gerekir ki yediklerimizi iyi seçebilelim. Genelde masaların aydınlatması sarkıt avizeler ile sağlanır. Tabi daha farklı alternatiflerde mevcuttur. Renkli yemek odası için renkli avizelerden faydalanabiliriz. Veya daha romantik bir görüntü için loş ortam sağlayan mumlarda bu görevi görecektir. Seçtiğimiz halı, perde, masa örtüsü, mum ve çiçeklerle de odamıza renk veririz. Şamdan masaya şık ve modernlik katar. Ayrıca kullanacağınız sandalyelerin döşemelerini de desenli seçerek renk katabilirsiniz.

RESİMLERİ BÜYÜK GÖRMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan 2016 Renkli Yemek Odası Dekorasyonları başlıklı makalemizde 2016 Dekorasyon Modelleri, 2016 Enza Mobilya Modelleri ve 2016 Mobilya Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konular

2017 Enza Mobilya Yemek Odası Fiyatları

2017 Enza Mobilya Yemek Odası Fiyatları

Kurulduğu günden bu yana kalite ile şıklığı bir arada götürmeyi başaran Enza mobilyanın her ürünü...

2017 Enza Mobilya Yemek Odası Modelleri

2017 Enza Mobilya Yemek Odası Modelleri

Ev dekorasyonunun tamamlayıcı unsurları koltuk ve yemek odası takımlarıdır. Hepsi bir birinden şık, gösterişli, dayanıklı...

2017 Enza Mobilya Yemek Odası Takımları

2017 Enza Mobilya Yemek Odası Takımları

Tüm aile fertlerinizle birlikte toplandığınız zaman yemek yiyeceğiniz şık ve sizi anlatan bir yemek odası...

2016 Yataş Mobilya Yemek Odası Fiyatları

2016 Yataş Mobilya Yemek Odası Fiyatları

Bir yemek odası takımından beklediğiniz her ayrıntıyı Yataş mobilyanın bu sene hazırlamış olduğu takımlarda bulacaksınız....

2016 Yataş Mobilya Yemek Odası Takımları

2016 Yataş Mobilya Yemek Odası Takımları

Eve dönmenin en keyif veren yanı, o evin huzurlu ve sıcak olmasıdır, bunu sağlamak ise...

Yataş Mobilya Enza Mobilya Enza Mobilya Enza Mobilya Modelleri Sitemiz kurum yada kuruluş değildir fakat sadece mobilya tanıtımlarına yer veren blog sitedir. Kesinlikle marka satış sitesi değildir. Bunlara nazaran hak talebi sorunlarınız dahilinde makaleyazkazan@gmail.com adresine mail gönderebilir ve 3 iş gününde geri dönüş alabilirsiniz.

Yukarı