Enza, Enza Mobilya, Yataş Mobilya, Yataş

2016 Renkli Yemek Odası Dekorasyonu Modelleri

Renklerin insan psikolojisini doğrudan etkilediği açık bir gerçek. Bazı ortamlara girdiğimizde içimiz açılırken, kimi ortamlarda ise benzer dekorasyon objeleri olmasına rağmen ruhumuz daralır. Renklerin etkilerini bilen, fast food tarzı firmalar tabelalarda parlak kırmızı sarı gibi davet edici renkler kullanırken prestij sahibi restoranlar ise iştah artırıcı etkisini bildiklerinden dolayı dekorasyonlarında ana renk olarak turuncuyu kullanırlar. Girdiğiniz bir lokantadan neden kalkmak istemediğiniz, yolda yürürken neden birden bire acıktığınız, neden kapalı bir alanda sıkıldığınız ya da neden bir kişi ile konuşmaya kalktığınız zaman size kaçamak cevaplar verdiğinizi hiç merak ettiniz mi? Uzman Diyetisyen Işın Sayın, kış depresyonunu tetikleyen karanlığın olumsuz etkilerinin renklerle aşılabileceğini söylerken, beyaz ve  açık mavi kombilerin olduğu renkli yemek odası dekorasyonlarını mutfağınızda keyifle yemek yemenizi sağladığını göreceksiniz.

2016 renkli yemek masası

2016 renkli yemek masası

Renkli yemek odası dekorasyonu yaparken en az maliyetle, en çok değişikliği hedeflemek en doğrusu olacaktır. Bunların arasında duvar rengini değiştirmek özellikle tek renkli yemek odası mobilyası bulunuyorsa en kolay yöntemlerin başında gelir. Renkli yemek odası dekorasyonları için özellikle parlak ve dikkat çekici renkler kullanmak olumlu sonuçlar verecektir. Renk kullanımında dikkat etmeniz gereken temel renk uyumu kuralları ve zıt renklerin nasıl bir arada kullanılabileceği ile ilgili kurallardır.

2016 Renkli Yemek Odası Dekorasyonu Modelleri

Mutfak, yemek odası ya da restoran fark etmez, yemek ile ilişkili mekanlarda kullanılan renklerin duyuları harekete geçirmede ve iştahı tetiklemede oldukça etkili olduğu söyleniyor. Bazı renkler daha fazla yemek yemeniz için sizi baştan çıkarırken bazıları da kontrolsüzce atıştırma isteğini frenleyemeyebilir yardım ediyor. Kilo almak ya da kilo vermek noktasında iştahınızla ilgili problem yaşıyorsanız, mutfak ya da yemek odanızı dekore ederken renklerin bu etkisini dikkate almakta fayda var. Herkes için aynı etki söz konusu olmasa da yapılan pek çok araştırma neticesinde elde edilen genel bilgilere göre renklerin iştah üzerindeki etkileri şöyledir;

  • Siyah: Özelikle iştahı azalttığı belirtiliyor.
  • Kahverengi: İştahı çok fazla tetiklemeye koyu renklerden biri olarak kabul ediliyor.
  • Gri: İnsanı yemek düşüncesinden uzak tutan bir renk olduğu belirtiliyor.
  • Yeşil: Yeşilin sağlıklı yemek yemeyi teşvik eden iyi bir renk olduğu belirtiliyor.
  • Sarı: İnsana mutluluk veren, neşeli bir renk olarak kabul ediliyor. Bu nedenle sarının iştah üzerinde olumlu etkisi olduğu söyleniyor.
  • Turuncu: Genellikle açlık hissini körüklediği belirtiliyor.

 

RESİMLERİ BÜYÜK GÖRMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan 2016 Çiçekli Modern Tablo Modelleri başlıklı makalemizde 2016 Çiçekli Modern Tablo Modelleri, 2016 Dekorasyon Modelleri ve 2016 Enza Mobilya Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Incoming search terms:

  • 2016 mobilya renkleri

Benzer Konular

2017 Yataş Mobilya Köşe Takımı Modelleri

2017 Yataş Mobilya Köşe Takımı Modelleri

2017 Yataş mobilya köşe takımı modelleri ile artık sizlerde kendi evinize en şık ortamın yaratabilir...

2017 Enza Mobilya Yemek Odası Fiyatları

2017 Enza Mobilya Yemek Odası Fiyatları

Kurulduğu günden bu yana kalite ile şıklığı bir arada götürmeyi başaran Enza mobilyanın her ürünü...

2017 Enza Mobilya Yemek Odası Modelleri

2017 Enza Mobilya Yemek Odası Modelleri

Ev dekorasyonunun tamamlayıcı unsurları koltuk ve yemek odası takımlarıdır. Hepsi bir birinden şık, gösterişli, dayanıklı...

2017 Enza Mobilya Yemek Odası Takımları

2017 Enza Mobilya Yemek Odası Takımları

Tüm aile fertlerinizle birlikte toplandığınız zaman yemek yiyeceğiniz şık ve sizi anlatan bir yemek odası...

2017 Enza Mobilya Yatak Odası Modelleri

2017 Enza Mobilya Yatak Odası Modelleri

Mutlu ve huzurlu bir güne uyanmak, ona merhaba deyip göz kırpmak isterseniz sizin kısa zaman...

Yorum Yazın
Yataş Mobilya Enza Mobilya Enza Mobilya Enza Mobilya Modelleri Sitemiz kurum yada kuruluş değildir fakat sadece mobilya tanıtımlarına yer veren blog sitedir. Kesinlikle marka satış sitesi değildir. Bunlara nazaran hak talebi sorunlarınız dahilinde makaleyazkazan@gmail.com adresine mail gönderebilir ve 3 iş gününde geri dönüş alabilirsiniz.

Yukarı